  • WLT450-1005-T
WLT450-1005-T
advertisement
Manufacturer No:
WLT450-1005-T
Manufacturer:
EOS Power
HK JDW NO:
266-WLT450-1005-T
Package:
Datasheet:
WLT450-1005-T
Description:
Quantity:
In Stock : 17971
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WLT450-1005-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    0°C~70°C With Derating
  • Series
    WLT450 (450W)
  • Size / Dimension
    6.50Lx4.00W x 2.62 H 165.1mmx101.6mmx66.4mm
  • Feature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    300W 450W Forced Air
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cUL, Nemko, UL
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    4.242kV
  • Voltage - Output 1
    30V
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC 120V~390VDC