  • WM2019-16-02
WM2019-16-02
advertisement
Manufacturer No:
WM2019-16-02
Manufacturer:
Quest Manufacturing Co.
HK JDW NO:
667-WM2019-16-02
Package:
Datasheet:
Description:
GLOVE, POLYAMIDE, L/FREE, PU, SIZE 6 - More Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WM2019-16-02
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Material
    Metal, Steel
  • Mounting Rails
    Two Pair
  • Series
    200
  • Part Status
    Active
  • Type
    Cabinet Rack
  • Color
    Black
  • Style
    Enclosed, Bottom, Front, Sides, Top
  • Ventilation
    Back, Front, Sides, Top
  • Dimensions - Overall
    20.000 L x 21.000 W x 31.500 H (508.00mm x 533.40mm x 800.10mm)
  • Door
    Acrylic
  • Number of Units
    16U
  • Dimensions - Panel
    19.000 L x 16.000 W x 28.000 H (406.40mm x 482.60mm x 711.20mm)