  • WR12X272JTL
WR12X272JTL
advertisement
Manufacturer No:
WR12X272JTL
Manufacturer:
Walsin Technology
HK JDW NO:
883-WR12X272JTL
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 2.7kOhm, 5%,
Quantity:
In Stock : 4767
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WR12X272JTL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    Tin
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    2.7kOhm
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE, RATED AC VOLTAGE: 200V
  • HTS Code
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Size Code
    1206
  • Rated Temperature
    70°C