  • WR282840-37K2-LR3
WR282840-37K2-LR3
advertisement
Manufacturer No:
WR282840-37K2-LR3
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-WR282840-37K2-LR3
Package:
Datasheet:
WR282840-37K2-LR3
Description:
Quantity:
In Stock : 1844
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WR282840-37K2-LR3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Published
    2014
  • Series
    WR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    1 Coil, 1 Layer
  • Resistance
    1.3Ohm
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Function
    Receiver
  • Inductance
    46μH
  • DC Resistance (DCR)
    1.25Ohm
  • Logic Function
    Receiver
  • Number of Turns
    37
  • Diameter
    28.4mm