  • WSBS8518L1000JK60
WSBS8518L1000JK60
advertisement
Manufacturer No:
WSBS8518L1000JK60
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-WSBS8518L1000JK60
Package:
Datasheet:
WSBS8518L1000JK60
Description:
RESISTOR SHUNT 100 UOHM 5% 36W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSBS8518L1000JK60
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Shunt Fixture, 60mm Pitch
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Power Metal Strip®
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±175ppm/°C
  • Type
    Shunt, Battery
  • Resistance
    100μOhms
  • Composition
    Metal Element
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Power (Watts)
    36W