  • WSBS8518L1250JT60
WSBS8518L1250JT60
advertisement
Manufacturer No:
WSBS8518L1250JT60
HK JDW NO:
873-WSBS8518L1250JT60
Package:
Datasheet:
WSBS8518L1250JT60
Description:
RESISTOR SHUNT 125 UOHM 5% 36W
Step5Bar-code shipping tag
WSBS8518L1250JT60
  • Power (Watts)
    36W
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Shunt Fixture, 60mm Pitch
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Packaging
    Tray
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±175ppm/°C