  • WSBS8518L2500JK60
WSBS8518L2500JK60
advertisement
Manufacturer No:
WSBS8518L2500JK60
HK JDW NO:
873-WSBS8518L2500JK60
Package:
Datasheet:
WSBS8518L2500JK60
Description:
RESISTOR SHUNT 250 UOHM 5% 36W
Step5Bar-code shipping tag
WSBS8518L2500JK60
  • Mounting Type
    Shunt Fixture, 60mm Pitch
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±110ppm/°C
  • Type
    Shunt, Battery
  • Resistance
    250μOhms
  • Composition
    Metal Element
  • Power (Watts)
    36W