  • WSC000124R90FTB
WSC000124R90FTB
advertisement
Manufacturer No:
WSC000124R90FTB
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSC000124R90FTB
Package:
Datasheet:
Description:
Wirewound, 24.9Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC000124R90FTB
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Number of Pins
    2515
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    24.9Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W