  • WSC0001681R0FTB
WSC0001681R0FTB
advertisement
Manufacturer No:
WSC0001681R0FTB
HK JDW NO:
873-WSC0001681R0FTB
Description:
Wirewound, 681Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC0001681R0FTB
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    2515
  • Number of Pins
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    681Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    1.14mm
  • Length
    6.4mm
  • Width
    3.8mm