  • WSC000178R70FTA
WSC000178R70FTA
advertisement
Manufacturer No:
WSC000178R70FTA
HK JDW NO:
873-WSC000178R70FTA
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, WSC Series, Wirewound, 78.7Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC000178R70FTA
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    WSC
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    78.7Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Additional Feature
    PRECISION, STANDARD: AEC-Q200
  • HTS Code
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 13 INCH
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Rated Temperature
    70°C