  • WSC0001R5600FTA
WSC0001R5600FTA
advertisement
Manufacturer No:
WSC0001R5600FTA
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-WSC0001R5600FTA
Package:
2515
Datasheet:
Description:
Wirewound, 560mOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC0001R5600FTA
    Lead, Tin
  • Package / Case
    2515
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    560mOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W