  • WSC0001R8250FEB
WSC0001R8250FEB
advertisement
Manufacturer No:
WSC0001R8250FEB
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-WSC0001R8250FEB
Package:
Datasheet:
WSC0001R8250FEB
Description:
Wirewound, 825mOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC0001R8250FEB
    Select All
  • Number of Pins
    2515
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    825mOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W
  • Case Code (Metric)
    6438
  • Height
    1.14mm
  • Length
    6.4mm
  • Width
    3.8mm