  • WSC0002150R0FTB
WSC0002150R0FTB
advertisement
Manufacturer No:
WSC0002150R0FTB
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSC0002150R0FTB
Description:
Wirewound, 150Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC0002150R0FTB
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2W
  • Case Code (Imperial)
    4527
  • Height
    4.24mm
  • Length
    11.56mm
  • Width
    6.98mm