  • WSC000239R00FTB
WSC000239R00FTB
advertisement
Manufacturer No:
WSC000239R00FTB
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSC000239R00FTB
Package:
4527
Datasheet:
Description:
Wirewound, 39Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC000239R00FTB
    Lead, Tin
  • Package / Case
    4527
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    39Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2W