  • WSC00023R900FTB
WSC00023R900FTB
advertisement
Manufacturer No:
WSC00023R900FTB
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSC00023R900FTB
Package:
4527
Datasheet:
Description:
Wirewound, 3.9Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC00023R900FTB
    Lead, Tin
  • Package / Case
    4527
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    3.9Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2W