  • WSC0002R8200FTA
WSC0002R8200FTA
advertisement
Manufacturer No:
WSC0002R8200FTA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSC0002R8200FTA
Package:
4527
Datasheet:
Description:
Wirewound, 820mOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC0002R8200FTA
    Lead, Tin
  • Package / Case
    4527
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    820mOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2W