  • WSC251516R60FEK
WSC251516R60FEK
advertisement
Manufacturer No:
WSC251516R60FEK
HK JDW NO:
866-WSC251516R60FEK
Description:
Wirewound, 16.6Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC251516R60FEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    16.6Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W