  • WSC251520R10FEA
WSC251520R10FEA
advertisement
Manufacturer No:
WSC251520R10FEA
HK JDW NO:
866-WSC251520R10FEA
Description:
Wirewound, 20.1Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC251520R10FEA
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    20.1Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W