  • WSC2515300R0FTA
WSC2515300R0FTA
advertisement
Manufacturer No:
WSC2515300R0FTA
HK JDW NO:
866-WSC2515300R0FTA
Datasheet:
WSC2515300R0FTA
Description:
Wirewound, 300Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC2515300R0FTA
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    300Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W