  • WSC251568R00FEA
WSC251568R00FEA
advertisement
Manufacturer No:
WSC251568R00FEA
HK JDW NO:
866-WSC251568R00FEA
Description:
Wirewound, 68Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC251568R00FEA
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    J-Lead
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    68Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W
  • Depth
    3.81mm
  • Military Standard
    Not
  • Length
    6.35mm