  • WSC2515R4000FTA
WSC2515R4000FTA
advertisement
Manufacturer No:
WSC2515R4000FTA
HK JDW NO:
866-WSC2515R4000FTA
Description:
Wirewound, 400mOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC2515R4000FTA
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    2515
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    400mOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    1.14mm
  • Length
    6.4mm
  • Width
    3.8mm