  • WSC6927105R0JEA
WSC6927105R0JEA
advertisement
Manufacturer No:
WSC6927105R0JEA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSC6927105R0JEA
Package:
6927
Datasheet:
Description:
Wirewound, 105Ohm, 5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSC6927105R0JEA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    6927
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    105Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    3W