  • WSC6927390R0JBA
WSC6927390R0JBA
advertisement
Manufacturer No:
WSC6927390R0JBA
HK JDW NO:
866-WSC6927390R0JBA
Description:
Wirewound, 390Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC6927390R0JBA
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    390Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W