  • WSC6927R9400FEK
WSC6927R9400FEK
advertisement
Manufacturer No:
WSC6927R9400FEK
HK JDW NO:
866-WSC6927R9400FEK
Description:
Wirewound, 940mOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC6927R9400FEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    940mOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W