  • WSF2012115R0DKEK
WSF2012115R0DKEK
advertisement
Manufacturer No:
WSF2012115R0DKEK
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSF2012115R0DKEK
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Metal Film, 115Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF2012115R0DKEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    115Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C