  • WSF2012182R0FHEA
WSF2012182R0FHEA
advertisement
Manufacturer No:
WSF2012182R0FHEA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSF2012182R0FHEA
Package:
2012
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Metal Film, 182Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF2012182R0FHEA
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    182Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 13 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C