  • WSF20121K240JKEA
WSF20121K240JKEA
advertisement
Manufacturer No:
WSF20121K240JKEA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSF20121K240JKEA
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Metal Film, 1.24kOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF20121K240JKEA
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1.24kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 13 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C