  • WSF2515100R0FHEA
WSF2515100R0FHEA
advertisement
Manufacturer No:
WSF2515100R0FHEA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSF2515100R0FHEA
Package:
2515
Datasheet:
Description:
Metal Film, 100Ohm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSF2515100R0FHEA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power Rating
    1W
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2515
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C