  • WSF25151K740DKEK
WSF25151K740DKEK
advertisement
Manufacturer No:
WSF25151K740DKEK
HK JDW NO:
866-WSF25151K740DKEK
Description:
Metal Film, 1.74kOhm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF25151K740DKEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1.74kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W