  • WSF251560R10DKEA
WSF251560R10DKEA
advertisement
Manufacturer No:
WSF251560R10DKEA
HK JDW NO:
866-WSF251560R10DKEA
Package:
2515
Datasheet:
Description:
Metal Film, 60.1Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF251560R10DKEA
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    60.1Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    2515
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.5%