  • WSF4527100R0DKEB
WSF4527100R0DKEB
advertisement
Manufacturer No:
WSF4527100R0DKEB
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSF4527100R0DKEB
Package:
4527
Datasheet:
Description:
Metal Film, 100Ohm, 0.5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSF4527100R0DKEB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Resistance
    100Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power Rating
    2W
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    4527
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C