  • WSL0805R1500DBA
WSL0805R1500DBA
advertisement
Manufacturer No:
WSL0805R1500DBA
HK JDW NO:
873-WSL0805R1500DBA
Datasheet:
WSL0805R1500DBA
Description:
WSL Series, Metal Element, 150mOhms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -65°C~170°C
Step5Bar-code shipping tag
WSL0805R1500DBA
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Height
    330μm
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.46mm
  • Length
    2.03mm
  • Width
    1.27mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    150mOhms
  • Max Operating Temperature
    170°C