  • WSLT2512R3600FEB
WSLT2512R3600FEB
advertisement
Manufacturer No:
WSLT2512R3600FEB
HK JDW NO:
873-WSLT2512R3600FEB
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
WSLT2512R3600FEB
Description:
WSLT Series, Metal Element, 360mOhms, 1W, ±1%, -65°C~275°C
Quantity:
In Stock : 1040
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSLT2512R3600FEB
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Weight
    40.511469mg
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Series
    WSLT
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    360mOhms
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    3.175mm