  • WSN25151R070FEA
WSN25151R070FEA
advertisement
Manufacturer No:
WSN25151R070FEA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSN25151R070FEA
Package:
2515
Datasheet:
WSN25151R070FEA
Description:
Wirewound, 1.07Ohm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSN25151R070FEA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    1.07Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    1W
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2515
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%