  • WSN25158R250DEA
WSN25158R250DEA
advertisement
Manufacturer No:
WSN25158R250DEA
HK JDW NO:
866-WSN25158R250DEA
Description:
Wirewound, 8.25Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN25158R250DEA
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    8.25Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W