  • WSN45271K960FEK
WSN45271K960FEK
advertisement
Manufacturer No:
WSN45271K960FEK
HK JDW NO:
866-WSN45271K960FEK
Description:
Wirewound, 1.96kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN45271K960FEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    1.96kOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2W