  • WSN452720R00DBA
WSN452720R00DBA
advertisement
Manufacturer No:
WSN452720R00DBA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSN452720R00DBA
Package:
4527
Datasheet:
WSN452720R00DBA
Description:
Wirewound, 20Ohm, 0.5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSN452720R00DBA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    4527
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    2W