  • WSN452740R20JEB
WSN452740R20JEB
advertisement
Manufacturer No:
WSN452740R20JEB
HK JDW NO:
866-WSN452740R20JEB
Description:
Wirewound, 40.2Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN452740R20JEB
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    40.2Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2W