  • WSN69271K870DEA
WSN69271K870DEA
advertisement
Manufacturer No:
WSN69271K870DEA
HK JDW NO:
866-WSN69271K870DEA
Datasheet:
WSN69271K870DEA
Description:
Wirewound, 1.87kOhm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN69271K870DEA
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    1.87kOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W