  • WSN6927R7500JTA
WSN6927R7500JTA
advertisement
Manufacturer No:
WSN6927R7500JTA
HK JDW NO:
866-WSN6927R7500JTA
Description:
Wirewound, 750mOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN6927R7500JTA
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    750mOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W