  • WSU045-1500-13
WSU045-1500-13
advertisement
Manufacturer No:
WSU045-1500-13
Manufacturer:
Triad Magnetics
HK JDW NO:
814-WSU045-1500-13
Package:
Datasheet:
WSU045-1500-13
Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 4.5V 6.8W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSU045-1500-13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2016
  • Series
    WSU
  • Size / Dimension
    2.80Lx1.69W x 1.18 H 71.0mmx42.8mmx30.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    6.8W
  • Approval Agency
    cETLus
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Output Power
    6.75W
  • Voltage - Output
    4.5V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    60 1.52m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max