  • WSX075-3200-R
WSX075-3200-R
advertisement
Manufacturer No:
WSX075-3200-R
Manufacturer:
Triad Magnetics
HK JDW NO:
814-WSX075-3200-R
Package:
Datasheet:
WSX075-3200-R
Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 7.5V 24W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSX075-3200-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~45°C
  • Published
    2015
  • Series
    WSX
  • Size / Dimension
    3.02Lx1.87W x 1.38 H 76.8mmx47.5mmx35.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    45°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    24W
  • Max Power Dissipation
    24W
  • Approval Agency
    CE, cETLus, FCC, GS, RCM
  • Efficiency
    Level VI
  • Max Output Current
    3.2A
  • Polarity
    Negative
  • Polarization
    Negative Center
  • Current - Output (Max)
    3.2A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Included)
  • Output Power
    24W
  • Voltage - Output
    7.5V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Input Connector
    Multi-Blade
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    35.052mm
  • Length
    76.708mm
  • Width
    47.498mm