  • WW1FT698R
WW1FT698R
advertisement
Manufacturer No:
WW1FT698R
HK JDW NO:
762-WW1FT698R
Datasheet:
WW1FT698R
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 698Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
WW1FT698R
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
  • Size / Dimension
    0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    698Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Diameter
    2.79mm