  • WW3FT68R0
WW3FT68R0
advertisement
Manufacturer No:
WW3FT68R0
HK JDW NO:
762-WW3FT68R0
Package:
Axial
Datasheet:
WW3FT68R0
Description:
Quantity:
In Stock : 6871
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WW3FT68R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    WW
  • Size / Dimension
    0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    68Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    3W