  • WYO222MCMCB0KR
WYO222MCMCB0KR
advertisement
Manufacturer No:
WYO222MCMCB0KR
HK JDW NO:
886-WYO222MCMCB0KR
Datasheet:
WYO222MCMCB0KR
Description:
WYO 2200pF 440VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
WYO222MCMCB0KR
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Y5U E
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    2200pF
  • Depth
    4.5mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm