  • WYO332MCMQC0KR
WYO332MCMQC0KR
advertisement
Manufacturer No:
WYO332MCMQC0KR
HK JDW NO:
886-WYO332MCMQC0KR
Datasheet:
WYO332MCMQC0KR
Description:
WYO 3300pF 440VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.394Dia 10.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
WYO332MCMQC0KR
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    3300pF
  • Depth
    4.5mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    Y5U
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    3918
  • Lead Style
    Straight
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    440V
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm
  • Length
    10mm