  • WYO472MCMDF0KR
WYO472MCMDF0KR
advertisement
Manufacturer No:
WYO472MCMDF0KR
HK JDW NO:
886-WYO472MCMDF0KR
Datasheet:
WYO472MCMDF0KR
Description:
WYO 4700pF 440VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.472Dia 12.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
WYO472MCMDF0KR
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.472Dia 12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Y5U E
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    4700pF
  • Depth
    4.5mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm