  • X2508WVS-06-9TSW
X2508WVS-06-9TSW
advertisement
Manufacturer No:
X2508WVS-06-9TSW
Manufacturer:
XKB CONNECTIVITY
HK JDW NO:
15922-X2508WVS-06-9TSW
Package:
Datasheet:
X2508WVS-06-9TSW
Description:
2.50mm wire to board connector (JST XA) header, vertical paste 9T material, 06P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
X2508WVS-06-9TSW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Standing sticker
  • Operating Temperature
    -25°C~+85°C
  • Part Status
    Active
  • Current Rating
    3A
  • Pin Count
    6
  • Product Type
    Wire to Board Connector
  • Voltage Rating
    250V