  • X4043PIZ-2.7A
X4043PIZ-2.7A
advertisement
Manufacturer No:
X4043PIZ-2.7A
HK JDW NO:
391-X4043PIZ-2.7A
Package:
PDIP
Datasheet:
X4043PIZ-2.7A
Description:
5V 8 Terminals Voltage supervisor 1 Channels 400kHz Min 2.7V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 6180
Step5Bar-code shipping tag
X4043PIZ-2.7A
    Select All
  • Frequency
    400kHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT APPLICABLE
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    2.7V
  • Memory Size
    500B
  • Operating Supply Current
    3mA
  • Max Supply Current
    3mA
  • Voltage - Threshold
    2.92V
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.85V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3V
  • Undervoltage Threshold
    2.85V
  • Overvoltage Threshold
    3V
    400 ms
  • Height Seated (Max)
    4.32mm
  • Width
    7.62mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    PDIP
  • Number of Pins
    8
  • Packaging
    Bulk
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 2.92V; SELECTABLE WATCHDOG TIMER, POWER ON RESET
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT APPLICABLE
  • Number of Functions
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    2.54mm