  • X5043M8I-4.5A
X5043M8I-4.5A
advertisement
Manufacturer No:
X5043M8I-4.5A
HK JDW NO:
391-X5043M8I-4.5A
Package:
MSOP
Datasheet:
Description:
5V 8 Terminals 8-Pin Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 16465
Step5Bar-code shipping tag
X5043M8I-4.5A
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    MSOP
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    S-PDSO-G8
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.5V
    YES
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    4.62V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    100 ms
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm